loader image
Social Space LOT
TYP ZABUDOWY: Użyteczność publiczna
LOKALIZACJA: Gdańsk
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 5400 m2
ROK: 2014
ZESPÓŁ: GDA
Koncepcja budynku modułowego inspirowana jest klasycznymi samolotami, a dokładnie aluminiowym,lśniącym w słońcu poszyciem, z którego były wykonane.

Koncepcja opiera się na prostej, surowej bryle wykończonej w minimalistyczny sposób oraz ekspresyjnym wnętrzu. Obiekt wykończony panelami Bio-luminium, produkowanymi przez amerykańską firmę Coverings Etc. Materiał ten zasugerowaliśmy ponieważ uzyskiwany jest z recyklingu - poszycia samolotów wycofofanych z użytku. Materiał ten może być zastąpiony panelami z blachy tytan-cynk.

Wnętrze obiektu podzielone jest na kilka stref wg schematu rozmieszczenia funkcji.
Strefa gier umieszczona od strony południowej, niewymagająca dodatkowego oświetlenia strefa gier video w centralnej części budynku. Z salki spotkań, strefy lounge oraz strefy jadalni mamy widok w kierunku lotniska.
Przeszklenia fasady rozmieszczono wg funkcji oraz stron świata.Najwięcej przeszkleń na wschodzie i południu, najmniej na północy oraz zachodzie.

Budynek sugerujemy wykonać w standardzie pasywnym lub energooszczędnym na płycie fundamentowej. Ogrzewanie za pomocą np. gruntowej pompy ciepła wraz z rekuperacją i wspomaganej za pomocą kolektorów słonecznych. Obiekt ocieplony 20cm wełny mineralnej ( ściany) i 30cm (dach).